معاشقه و روابط جنسی

بطور کلی روابط جنسی در زندگی مشترک علاوه بر لذت شهوانی که دارد میتواند باعث بوجود آمدن عشق و علاقه میان زوجین شود به شرطی که تنها هدف طرفین از برقراری رابطه جنسی ،ارضاء شدن نباشد . بهترین رابطه جنسی رابطه ای است که از دوست داشتن شرچشمه گیرد نه از شهوت . اگر رابطه جنسی تنها به نیت ارضاء شدن باشد شاید برای دقایقی کوتاه لذتی زودگذر داشته باشد و زمانی که فکرکنید بعد از این رابطه روز از نو روزی از نو که دیگر همان لذت کوتاه هم از دست خواهید داد؛ اما اگر این رابطه از روی دوست داشتن باشد لذتی چند برابر و ماندگار نصیب زوجین میشود و عشق میان آندو پر رنگتر میشود زنان به حاشیه بیشتر فکر میکنند از اینکه بیشتر مایلند نوازش شوند به زبان آوردن حرفهای زیبا نظیر دوستت دارم و ... میتوانند احساس خوبی نسبت به شما در آنها بوجود آید و مردان مایلند توسط زن تحریک شوند لباسهای آزاد آرایش کامل بدنی پاک و آماده از شرایطی است که خانمها باید در نظر بگیرند فداکاری در رابطه جنسی مهمترین مسئله میباشد یادتان باشد هر رابطه ای در زندگی زناشویی دو طرفه میباشد تنها شما نباید سعی در ارضاء کردن خود داشته باشید بلکه هنرمند در این رابطه کسی است که به دیگری ارزش دهد یادتان باشد حس شهوت از غرایز انسان است و لذتی زود گذر دارد اما عشق در زندگی حسی جاودانه وشیرین است و لذتی ماندگار خواهد داشت .

برای داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش باید میان خود و همسرتان رفتارهای عاشقانه ای بوجود آورید . به قول معروف مستقیم نرید سر اصل مطلب ؛ قبل از آمیزش با همسر خود " معاشقه یا عشق بازی " کنید . که به انجام این عمل پیامبر اسلام خیلی سفارش کرده اند .

عشق بازی به اعمالی مانند :بوسیدن ،ناز و نوازش کردن، در آغوش گرفتن و لب گرفتن می گویند . در معاشقه احساس اطمینان و امنیت بسیار بالاست از این رو ترسی در انجام آن وجود ندارد پس لذت آن می تواند زیاد باشد معاشقه نیاز به محیط و شرایط خاصی نیاز ندارد معاشقه عبارت است از انتقال عواطف یک عاشق به معشوق خود بواسطه عشق میان آندو نفس معاشقه یک حرکت آسمانیست . معاشقه زمان ندارد ،مکان ندارد و احتیاجی به آمادگی قبلی نیست و برانگیخته شدن احساسات باعث این رفتار می شود . زوجین می توانند وقت و بی وقت اقدام به معاشقه کنند و نیاز نیست که از قبل برنامه ریزی شود.معاشقه را نباید زیر مجموعه روابط جنسی دانست ،اما یکی از اصول روابط زناشویی که هرگز نباید فراموش شود معاشقه است .

نکته مهم : رابطه جنسی فقط و فقط زیر مجموعه رابط زناشویی یعنی پس از ازدواج باید باشد حتی در دوران عقد هم انجام این رابطه توصیه نمی شود به جاش معاشقه می تواند یکی از عوامل ضروری باشد برای نشان دادن احساسات البته تعادل را فرا موش نکنید اینطور نباشد که هر دفعه که با نامزد خود بیرون می روید دنبال یک محیط خلوت باشید که به انجام اعمالی مثل لب گرفتن و .. بپردازید . سعی کنید برای حفظ رابطه ، رفتارهای مخصوص و در خور آن را در جای خود انجام دهید تا تاثیرش را درست بگذارد .

اعمال معاشقه :

بوسیدن :

امروزه از نظر علم روانشناسی اثبات شده که بوسیدن لبها تاثیر مثبت زیادی در افراد دارد این به علت رشته های عصبی موجود در پشت لبها میباشد بوسیدن هم روشهای خاص خود را دارد .

لب:

لب گرفتن لب دادن هم روشهای زیادی دارد گاز گرفتن لب البته با فشار کم حس خوبی را منتقل می کند وارد کردن و مکیدن لبهای نیز در جای خود تاثیر زیادی دارد.

یه نکته : در هنگام بوسیدن و لب گرفتن حتما از خوشبو کننده های دهان استفاده کنید . این کار احساس خوشایندی به طرفین می دهد .

نوازش:

بازی کردن با موهای زنان آرامش خوبی به آنها می دهد .قرار گیری سر آنها روی سینه شما نیز بهترین حالتت برای نوازش کردن موهای آنها میباشد. مردان نیز از بازی کردن با دستانشان لذت میبرند به آرامی اینو در نظر داشته باشید در معاشقه سعی در تحریک کردن یکدیگر نداشته باشید فقط به احساسات دوست داشتن میان خود و عشقتان فکر کنید. زیاد از حد هم پیشروی نکنید ،در روابط خو حد تعادل را نگه دارید ،افراط و تفریط نکنید . آقا و خانم عزیز،هر رفتاری جا و مکان خاص خود را دارد.

توصیه های امام رضا(ع) درباره آمیزش
- سر شب، چه در تابستان و چه در زمستان با زن خود نزدیکی مکن؛ زیرا معده و رگهای بدن پر است و نزدیکی کردن در اینحال نیکو نیست، زیرا موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی می شود. این عمل باید در آخر شب باشد که برای بدن صالحتر است و مایه امید بیشتر و ذکاوت عقل بیشتر برای فرزندی که خدا از آن میان ایجاد کند می باشد .

- با زن نزدیکی مکن، مگر زمانی که با او بازی کنی و بسیار بازی کنی و پستانش را بفشاری. چون چنین کردی؛ شهوت زن تحریک می شود و آبش جمع می گردد؛ زیرا آب زن از پستانش خارج می شود و شهوت در چهره و چشمان زن هویدا می گردد و او از تو همان می خواهد که تو از او می خواهی .

- پس از فراغت از جماع، نه ایستاده باش و نه نشسته، بلکه اندکی به پهلوی راست دراز بکش؛ سپس فوراً برای ادرار کردن برو تا تورا از سنگ درون ایمن کند، به اذن خداوند متعال .

پس از جماع غسل کن و اندکی موم و عسل آب کرده بخور. این خوراک مقدار آبی را که از تو خارج شده، بر می گرداند.

 

و کلام آخر از پیامبر اسلام،

توصیه حضرت محمد(ص) را به علی علیه سلام در رابطه با عشق ورزیدن و احترام به زن ؛

ای علی وقتی عروس به خانه تو می آید کفش او را بیرون کن تا بنشیند و پای او را بشوی و آب بریز و تمام صحن خانه را آبپاشی کن که با رفت و روب و آبپاشی منزل خداوند هفتاد مرض را با فقر بیرون برد و هفتاد برکت و رحمت به خانه تو می آورد و در هر زاویه منزل برکتی قرار دهد و عروس تو را از جنون و جذام مصون می دارد

 

بسیار توصیه شده است که زن و شوهرها هنگامی که به نزد یکدیگر می آیند ، مرتب و آراسته باشند . یکی از مهمترین عللی که باعث می شود روابط زناشویی به دلسردی و فاصله زوجین از یکدیگر نزدیک شود اینست که زن و شوهر به خود توجهی نمی کنند و جذابیت خود را از دست می دهند .

خانم نباید فقط هنگام خرید و مهمانی رفتن به خودش برسد . بلکه باید همیشه در حضور شوهرش باید کاملا آراسته و پاکیزه باشد . خود را برای شوهرش آرایش کند ، عطر بزند و لباس های زیبا و مرتبی به تن داشته باشد . و تنها در کار های شخصی خودتان غوطه ور نشوید . بلکه باید به جذابیت جنسی خود توجه داشته باشید و جذابیت و زیبایی خود را بیش از پیش افزایش دهید .

با انجام چنین اموری مطمئن باشید که شوهرتان نیز برای شما رمانتیک خواهد شد و به شما در منزل هم بسیار توجه خواهد داشت .

 

و اما چگونه برای شوهر خود جاذبه جنسی داشته باشید :

اولین اصل اینست که پیش از شروع فعالیت های روزانه خود ، روبروی آینه بروید، به خودتان نگاهی بیندازید، و بگویید: "چقدر زیبا و جذابی!" آنقدر این کلمه را تکرار کنید تا به آرامش و راحتی دست پیدا کنید.

 


گاهی از شوهرتان بخواهید تا با هم برقصید .

می توانید اتاق نشیمن خود را تبدیل به صحنه رقص کنید، نور را کاهش دهید و یک آهنگ ملایم و یا موسیقی مورد علاقه شوهرتان را بگذارید. از شوهرتان بخواهید تا با شما برقصد . اگر لباس خواب زیبایی بر تن کرده باشید و خود را آرایش کرده باشید مطمئن باشید او درخواست شما را می پذیرد .دکوراسیون نمای اتاق خواب و محیط خانه را تغییر دهید
.

شما می توانید با تغییراتی کوچکی در رنگ و وسایل اتاق خواب فضای آن را تغییر دهید.

 


لباس زیر جذاب بپوشید
.

یکی از زیباترین لباس های زیری را که دارید ،انتخاب کنید و یک دقیقه قبل از اینکه شوهرتان عازم رفتن به محل کارش شود و خانه را ترک کند را بپوشید ، در مورد رنگ لباس و اینکه در بدنتان چگونه ایستاده، توضیح دهید. این کار شما باعث می شود که در دل شوهرتان مجذوبتر شوید .

و در منزل هم لباسی را که شوهرتان دوست را بپوشید .

 


بدن خود را معطر نگه دارید
.

بوی بدن یکی از پر کشش ترین جاذبه های جنسی است که می تواند شریک زندگیتان را به سوی شما جذب کند. شما باید در تمام مواقع خودتان را تمیز و کاملاً تر و تازه نگه دارید. فراموش نکنید که بدن خود را بشویید و از خوشبو کننده ها استفاده کنید. میتوانید از خوشبو کننده هایی استفاده کنید که حاوی مواد محرک هستند. این امر بیش از پیش شوهرتان را تحریک خواهد کرد.

 


او را صمیمانه نوازش کنید و پیام های تحریک کننده برایش بفرستید
.

آقایون هم عاشق ناز و نوازش هستند. چون احساس می کنند که یک نوازش صمیمانه برخاسته از احساس پاک شما ، به آن معناست که شما دوستشان می دارید. به همین دلیل زمانیکه شوهرتان در حال استراحت کردن روی مبل راحتی است و یا پس از بازگشت به خانه و خستگی روزانه، به او نزدیک شوید و دستتان را در موهایش بکشید. همچنین می توانید او را ماساژ دهید تا بیش از پیش به آرامش برسد.

 


همچنان خود را جذاب و آراسته نگه دارید
.

موهایتان را همیشه مرتب نگه دارید، چربی های روی بدنتان را پاک کنید، و از خوشبو کننده های دهان و دندان استفاده کنید . شما باید به خوبی از بدن خود مراقبت کنید و ظاهر خود را در تمام موارد آراسته نگه دارید. خوب است گاهی با یک آرایش ملایم اما در عین حال جذاب او را غافلگیر کنید.

 


او را به خیال و رویا ببرید

زمانیکه در حال معاشقه هستید میتوانید خیال پردازی کنید و از شوهرتان بخواهید تا رویاهای شما را تبدیل به واقعیت کند. اگر او با درخواست شما موافق است، پس خوش به حالتان شده است !!!

 


با محبت و مهربان باشید .

هنگام برخورد با شوهرتان به نرمی و با محبت رفتار نمایید . به وی احترام بگذارید و با آرامش و مهربانی صحبت نمایید . رفتارهای دلنشینی از خود داشته باشید. از جمله های عاشقانه به مراتب استفاده کنید . با ابراز علاقه به همسرتان در دلش ماندگار شوید .

 

 

تناسب اندام در افزایش جاذبه جنسی بسیار مهم است .

این یک حقیقت است که یک بدن متناسب و سالم جاذبه جنسی را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. زمانی که تناسب اندام داشته باشید، اعتماد به نفستان افزایش پیدا کرده، بدنتان راست می ایستد و زیباتر راه میروید. باید بدانید که بدن قرص و محکم خیلی جذاب تر از بدن گوشتی و شل است. زمانی که احساس کنید قوی، سالم و جذاب هستید، بهتر راه می روید و شوهرتان هم متوجه این جذابیت و زیبایی شما خواهند شد.

یک بدن متناسب و سالم، خیلی جذاب تر است و برای اینکه بتوانید از نظر فیزیکی به تناسب برسید، باید چربی های بدن خود را از بین برده، جریان خون را در بدن خود به گردش بیندازید و حرکات استقامتی، و هوازی (ایروبیک) انجام داده و از رژیم غذایی سالمی استفاده کنید.

با توجه به ظاهر و رفتار می توان برای شوهر خود جذابیت داشته باشید


در مواقعی که میخاهید با همسر رابطه ی خنسی داشته باسید لازم نیست که حتما در اتاق خواب باشید  به او نزدیک شوید و پشت گردن وگوش هایش را با ارامی خاصی ببوسید

گاهی انجام بعضی کارها درکنار آمیزش جنسی میتواند برای همسران بسیار تحریک کننده باشد. انجام اعمالی نظیر معاشقه و بازی های تحریک آمیز به زندگی زناشویی نشاط می دهد و برای لذت بخشیدن به زندگی مشترک بسیار سودمند است.

در معاشقه و بازی قبل از آمیزش ابتدا لباس های یکدیگر را بغیر از لباس زیر در بیاورید .سپس بر روی تخت دراز بکشید و همدیگر را در آغوش بگیرید . به چشمان همسرتان نگاه کرده و لبهایتان را بر روی لبهای وی بگذارید و به آرامی لبهایش را با زبانتان مرطوب کنید. بعد صورت همسرتان را با دست خود گرفته و از پیشانی او تا لبها و چانه اش همه را ببوسید. بوسه بسیار لذتبخش است . سپس صورتش را بلند کرده و گردنش را با لذت بمکید.


کمر و پشت خانمها نسبت به نوازش نیز بسیار حساس است. بنابراین در ادامه کار پشت همسرتان را با پشت دستان خود کمی نوازش کنید و بعد به کمک دهان و هوای گرم بازدمتان از بالا تا پایین کمر او را مرطوب کنید. برای تحریک بیشتر این قسمت میتوانید از زبان هم کمک بگیرید.


حالا باید به سراغ سینه های همسرتان بروید . سینه ها را محکم در دستان گرفته و بمالید . بین سینه ها و نوک سینه ها را با زبان لیس بزنید. در این حالت همسرتان موهای شما را میگیرد و صورت شما را به طرف نقاط لذتبخش بدنش میبرد تا آنها را هم بخورید!


بعد از مدتی پایین تر رفته و اطراف ناف را بلیسید. هرگز عجله نکنید و در همسرتان استرس ایجاد نکنید و با آرامش کار خود را انجام دهید. به آهستگی پایین تر بروید و صورت خود را روی لگنش قرار دهید و آنقدر آنجا را بخورید و مک بزنید که وی دیگر نتواند چیزی بگوید!


یک نقطه بسیار حساس دیگر بدن خانم ،داخل رانهایش است. شما میتوانید زبان خود را سفت کرده و اینجا را لیس بزنید یا با دستتان به آرامی نوازش کنید. بهتر است پاهایش را باز کنید و منطقه بین لبهای خارجی واژن و ران را بخورید،مطمئن باشید که با این کار  همسرتان را بسیار تحریک خواهید کرد.


اگر بازهم بدنبال نقطه حساس بدن خانم میگردید،میتوانید گودی پشت زانو را با زبانتان تحریک کنید یا بمکید.
بعد از اینکه همسرتان به اندازه کافی تحریک شد و صداهای حاصل از لذت جنسی او را شنیدید، دستان خود را زیر باسن او قرار داده و به او اجازه دهید پاهایش را باز کند و روی شانه های شما بگذارد.حالا با نوک زبان به کلیتوریس ضربه های تند و پشت سرهم بزنید.هنگامیکه این عمل شما او را دیوانه کرد،کلیتوریس را مثل لب ببوسید.مطمئن باشید که لذت فوق العاده ای خواهید برد.
درواقع بسیار مشکل است که با یکدیگر معاشقه کنید و هنگامی که هردو تحریک شدید، با هم آمیزش نداشته باشید. اکنون شما و همسرتان کاملاً مشتاق آمیزش جنسی می باشید و این آمیزش بسیار شیرین و رضایتبخش خواهد بود .

 

گاهی لذت بازی و معاشقه بیشتر از آمیزش است. چنین تصور کنید که شما شکارچی هستید و همسرتان شکار شماست.تمام بدن او را موبه مو جستجو کرده و تحریک نمایید.این بازی برای هردوشما بسیار لذتبخش خواهد بود.


 

حسن معاشقه و بازی این است که شما به تمایلات جنسی و نقاط حساس بدن همسرتان بیشتر آشنا میشوید و او هم نقاط دیگر لذتبخش بدن شما ،غیر از آلتتان، را هم کشف میکند.تمام لذت آمیزش در تحریک اندامهای جنسی خلاصه نمیشود. بعلاوه آمیزش بعد از معاشقه لذت جنسی را مضاعف میکند.

 

در اوایل ازدواج و شروع زندگی مشترک ، زوجین در روابط خود در حال آشنایی و یافتن خصوصیات یکدیگر هستند. میل و رغبت زیادی دارند تا مرزها و محدوده های یکدیگر را شناسایی کنند. با نوازش ها و روابطی عاطفی میل خود را نسبت به همسر ابراز می کنند، و به شریک زندگی خود نشان میدهند که احساس زیادی نسبت به یکدیگر دارند.

در این دوران ، زندگی مشترکت میل و رغبت و گرماو انرژی زیادی دارد و سرشار از حمام های دو نفره و معاشقه های طولانی مدت است . روابط شور و اشتیاق ، رمانتیک و با هیجان همراه می باشد .

اما با گذشت ماه ها و سال ها از شروع زندگی مشترک ، روابط زناشویی از شدت هیجان و گرمای کمتری برخوردار می شود ! این امر دلایلی دارد که یکی از مهمترین آنها اینست که میل و اشتیاق زوجین برای برقراری روابط جنسی (روابط جنسی و روابط عاطفی دو رکن مهم روابط زناشویی هستند) پر نشاط و رمانتیک کاهش پیدا می کند . و روابط جنسی برایشان لذت بخش و جذاب نمی باشد .

رابطه ی جنسی در ابتدای آشنایی از جذابیت بالایی برخوردار است ، چرا که در آن بوسه ، نوازش و لمس کردن و در آغوش گرفتن های زیادی وجود دارد (به این امور به طور کلی "پیش نوازی" می گویند). اما زوج ها پس از سال ها زندگی مشترک، چنین کارهایی را برای هم انجام نمی دهند!!! یا به ندرت چنین اتفاقی روی میدهد. کم اتفاق می افتد که یکدیگر را در آغوش بگیرند و شیطنتت به خرج دهند.

 

زوجین دیگر مانند گذشته همدیگر را لمس و ناز و نوازش نمی کنند. به نظر می رسد که فقط به این خاطر آمیزش می کنند که ارضا شوند و فقط نیاز جنسی خود را برطرف کنند و هیچ چیز دیگر برایشان مهم نیست. در حالی که ارضا شدن تنها بخش ناچیزی از ارتباط جنسی است.

اما زوجین پس از چند سال زندگی مشترک ، نیز این توانایی را دارند که اشتیاق و تمایلی که در ماه عسل داشتند را به زندگی خود بازگردانند! تنها چیزی که به آن نیازدارید پیش نوازی و معاشقه است.

زمانیکه زوجین به مرحله ی معاشقه برسند، از تحریک پذیری بالایی نسبت به هم برخوردار خواهند بود.در حقیقت پیش نوازی بخش مهمی از یک ارتباط جنسی موفقیت آمیز را تشکیل میدهد. و سبب می شود که همسران بیش از پیش تحریک شوند. حرکت کوچکی است که موجب می شود میل همسرتان به شما دو چندان شود. زمانیکه فقط به بستر رفته و بدون مقدمه آمیزش را شروع می کنید، نباید انتظار داشته باشید که تحریک شوید و به اوج لذت جنسی دست پیدا کنید و از همه مهمتر رضایت همسرتان را بدست نیاورده اید. این امکان وجود دارد که برخی از افراد حتی موفق شوند ارضا شوند ، اما باید نیمی از وقت خود را صرف تحریک کردن خود و همسرشان نمایند . این کار فاصله زیادی با یک معاشقه ی رمانتیک دارد.

اگر در روابط جنسی پیش نوازی و معاشقه وجود داشته باشد، آنوقت پیش از آمیزش زوجین به مرحله ی تحریک شدگی می رسند. هر دو آماده هستند، تمایل دارند و به اندازه ی کافی برانگیخته شده اند. این امر سبب می شود رابطه بهتری را برقرار کرده و هر دو نفر رضایت بیشتری را از ارتباط خود احساس کنند.